Alfa Romeo POL-CAR POZNAŃ Alfa Romeo POL-CAR POZNAŃ
         
Chrysler Dodge Fiat Dostawcze Jeep Lancia Abarth  
 
    www.alfaromeo.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

   


2015-02-17
Konkurs na projekt oznakowania Samochodu Bezpieczeństwa - Alfa Romeo 4C.

  • Od 16 lutego do 18 marca trwa międzynarodowy konkurs na projekt oznakowania nadwozia Alfy 4C wykorzystywanej na torach wyścigowych, jako Samochód Bezpieczeństwa podczas Motocyklowych Mistrzostw Świata Superbike.
  • W konkursie biorą udział studenci najbardziej prestiżowych Szkół Designu z Hiszpanii, Holandii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Francji, Szwajcarii, Niemiec i Belgii.

Alfa Romeo, we współpracy z organizatorami serii Mistrzostw Świata Superbike (SBK), ogłosili wielki międzynarodowy konkurs, w którym wezmą udział najlepsi studenci Szkół Designu, którzy będą mieli okazję stworzyć projekt oznakowania Alfy Romeo 4C, który będzie wykorzystany na Samochodach Bezpieczeństwa podczas Motocyklowych Mistrzostw Świata klasy Superbike.

Już od 2 sezonów Alfa Romeo 4C jest obecna na torach wyścigowych serii WSBK w zawsze nowej i przyciągającej wzrok kolorystyce nadwozia, lecz w tym roku marka Alfa Romeo postanowiła zaprosić do współpracy przy projektowaniu oznakowania studentów designu, którzy mają możliwość zaprezentować swoją kreatywność na międzynarodowej scenie. 

Trzy najlepsze projekty zostaną wykorzystane podczas Motocyklowych Mistrzostw Świata SBK, każdy będzie prezentowany na nadwoziu Alfy Romeo 4C przez trzy kolejne weekendy wyścigów, prezentując się publiczności zebranej na torze, w strefie paddock, przy podium a dzięki transmisjom na żywo w telewizji również milionom widzów na całym świecie.

Studenci biorący udział w konkursie studiują w najbardziej prestiżowych Szkołach  Designu w Hiszpanii, Holandii, Włoszech, Wielkiej Brtytanii, Portugalii, Francji, Szwajcarii, Niemiec i Belgii.  Wśród szkół wyższych, które przystąpiły do tej inicjatywy są: IED (Włochy i Hiszpania), Elisava (Hiszpania), Royal College of Arts (Wielka Brytania), Marangoni (Francja, Wielka Brytania, Włochy, Chiny) oraz Delf (Holandia).

W dniach od 16 do 18 marca, odwiedzając stronę  Alfa Romeo może będzie wejść do specjalnej sekcji i ściągnąć zdjęcie Alfy Romeo 4C, aby móc następnie zaprojektować jej oryginalną i pomysłową „szatę".  Po zakończeniu części graficznej, projekty można przesłać on line. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 3 projekty. 

W tym okresie, zarówno na stronie internetowej Alfa Romeo, jak i na różnych kanałach społecznościowych marki (Facebook, Twitter, itp.) można będzie przeglądać grafiki wykorzystywane w przeszłości dla oficjalnego Samochodu Bezpieczeństwa  Alfy Romeo 4C na różnych torach wyścigowych, a Centro Stile Alfa Romeo będzie służyć pomocą tym, którzy chcą wziąć udział w konkursie. 

Od 19 marca jury, w skład którego wchodzą Projektanci i Szefowie  marki Alfa Romeo i Centrum Stylistyki  FCA, ocenią nadesłane prace, wybierając trzy najlepsze. 

Możliwości oferowane zwycięzcom nie kończą się jedynie na przygotowaniu projektu i wdrożeniu go w życie na torach wyścigowych. Laureaci konkursu będą mogli wziąć udział w stażu oferowanym przez Centro Stile Alfa Romeo - FCA Centro Stile w Turynie, aby lepiej poznać tematykę projektowania samochodów.

Od 2007 roku marka Alfa Romeo uczestniczy w Motocyklowych Mistrzostwach Świata serii SBK - w charakterze Głównego Sponsora i oficjalnego samochodu Safety Car - wyznając te same wartości sportowej rywalizacji, technologii i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

Od 2013 roku kompaktowy supersamochód Alfa Romeo 4C jest bohaterem na światowych torach wyścigowych w charakterze oficjalnego Samochodu Bezpieczeństwa Motocyklowych Mistrzostw Świata SBK, ale nie tylko, Alfa Romeo 4C pojawia się na torze podczas sesji "warm-up" i przed kwalifikacjami, a także podczas wyścigów, które odbywać się będą w ramach Mistrzostw Superbike, czyli Superstock 600 European Championship, Superstock 1000 FIM Cup oraz Mistrzostw Supersport .

Współpraca z organizatorami serii WSBK potwierdza podobieństwa pomiędzy obiema markami i ich światami: tak samo, jak motocykle biorące udział w Mistrzostwach Światach Superbike pochodzą z seryjnej produkcji, ale podczas zawodów uzyskują osiągi na najwyższym poziomie, tak też samochody Alfa Romeo doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu w mieście, ale przy nadarzającej się okazji zapewniają ogromne emocje i imponujące osiągi, charakterystyczne dla sportowego ducha marki.

 


 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies