Alfa Romeo POL-CAR POZNAŃ Alfa Romeo POL-CAR POZNAŃ
         
Chrysler Dodge Fiat Dostawcze Jeep Lancia Abarth  
 
    www.alfaromeo.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 MiTo
 

Alfa Romeo MiTo: wszystkie wartości Alfy w kompaktowej formie

Alfa MiTo to bezpieczne i niepowtarzalne auto, charakteryzujące się doskonałym dynamizmem, niskim zużyciem paliwa, niską emisją zanieczyszczeń oraz niewielkimi wymiarami.

Ponadto, samochód oferuje idealne właściwości jezdne, które zawdzięcza nowoczesnemu zawieszeniu i bezpośredniemu układowi kierowniczemu, które są proponowane po raz pierwszy w samochodzie tej kategorii.

MiTo jest pierwszym samochodem Alfa Romeo wyposażonym w system Alfa D.N.A., pozwalający dostosować osiągi samochodu i styl jazdy kierowcy do różnych warunków drogowych. System Alfa D.N.A. kontroluje pracę silnika, hamulców, układu kierowniczego, zawieszenia oraz skrzyni biegów i posiada trzy tryby odpowiadające preferowanemu stylowi prowadzenia samochodu przez kierowcę. Wystarczy ruch ręki, przestawienie przełącznika nieopodal skrzyni biegów, żeby samochód prowadził się: sportowo i dynamicznie (tryb Dynamic), spokojnie i ekonomicznie (tryb Natural) lub doskonale trzymał drogi także na nawierzchniach śliskich lub mokrych (tryb All Weather).
 
Elektroniczny System Q2 poprawia przekazywanie momentu obrotowego do kół i - w szczególności - zapewnia doskonałe zachowanie samochodu na zakrętach, czyniąc go bezpiecznym i bardziej przyjemnym podczas sportowej jazdy lub w warunkach kiepskiej przyczepności.

Alfa TCT to innowacyjna, automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, która zapewnia szybszą oraz łatwiejszą zmianę biegów bez utraty mocy i nieprzyjemnych szarpnięć. Alfa Romeo MiTo z automatyczną skrzynią Alfa TCT oszczędza paliwo nawet do 10% i zmniejsza poziom emisji spalin. Dodatkowo jest zintegrowana z system Alfa D.N.A. , który steruje zmianą biegów zgodnie z wybranym trybem jazdy: Dynamic, Natural lub All Wether.

Silnik benzynowy MultiAir – wyróżniony prestiżowym tytułem „International Engine of the Year 2010” (Najlepszy Silnik Roku 2010) – to rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie osiągów, ochrony środowiska naturalnego i wszechstronności zastosowań. W porównaniu z obecnie stosowanymi silnikami, technologia MultiAir pozwala optymalizować proces spalania paliwa bez względu na prędkość obrotową i warunki jazdy. Sercem systemu MultiAir jest układ hydro-elektryczny zmiany wzniosu zaworów dolotowych, który umożliwia bezpośrednie i dynamiczne sterowanie dopływem powietrza, a więc i spalaniem paliwa, zastępując tradycyjną przepustnicę.

Wymierne korzyści podczas jazdy Alfą MiTo w warunkach miejskich przynosi system Start & Stop, stanowiący wyposażenie wszystkich silników MultiAir oraz wysokoprężnych. System Start & Stop automatycznie wyłącza silnik podczas krótkich postojów w ruchu miejskim, zmniejszając w sposób zauważalny zużycie paliwa, emisję spalin i poziom natężenia hałasu.

Więcej o Alfa Romeo MiTo >>


więcej »

 
 
PM POL-CAR SP. Z O.O.

POZNAŃ
GORZYSŁAWA 9
61-057 POZNAŃ
Tel.: (61) 8732110
e-mail


Wyświetl większą mapę 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies