Alfa Romeo POL-CAR POZNAŃ Alfa Romeo POL-CAR POZNAŃ
         
Chrysler Dodge Fiat Dostawcze Jeep Lancia Abarth  
 
    www.alfaromeo.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Alfa 159 SW
 

Alfa Romeo 159 Sportwagon to idealny sposób na komfortową podróż w poczuciu bezpieczeństwa
Zaprojektowane pod kątem osobowości Alfy 159 SW wnętrze stanowi zaproszenie do dynamicznego, sportowego stylu życia. Wystrój kabiny pasażerskiej i przedziału bagażowy cechuje elegancki styl oraz wykonanie pełne troski o najmniejsze nawet detale. Praktyczna w swej formie przestrzeń bagażnika mieści różnej wielkości przedmioty bez ryzyka uszkodzeń. Objętość ładunkowa sięga 445 litrów i rośnie do 1245 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń.
 
Alfa 159 SW: własności jezdne samochodu sportowego, obszerność wnętrza jak Station Wagon
Alfa Romeo 159 SW, podobnie jak Alfa 159 ma charakter typowo sportowy i w przeciwieństwie do niektórych innych kombi nie razi wzroku „doklejoną” z tyłu skrzynią. Smukła i aerodynamiczna linia przypomina raczej coupé, a przestrzeni i funkcjonalności wnętrza nie powstydziłby się nawet rasowy Station Wagon.
 
Urzekająca elegancja i funkcjonalność
Alfa Romeo 159 SW to niezrównana elegancja oraz poczucie mocy i dynamiki napędu. Z przodu − klasyczny gril i nowe, okrągłe reflektory. Na tyle − szerokie słupki przechodzące w okno tylne i spojler. Temperament Alfy 159 podkreślają odsunięte słupki przednie, które  akcentują wydłużoną komorę silnika i mocny zarys błotników oraz  wysmuklają sylwetkę samochodu. Całość sprawia wrażenie solidności  i klasy, której trudno się oprzeć.
 
Wyrafinowanie i komfort
Nawet najmniejsze detale we wnętrzu Alfy Romeo 159 zaprojektowano pod kątem przyjemności z jazdy: komfortowe, profilowane fotele, przyjazna kierowcy tablica przyrządów z analogowymi zegarami, a także ergonomiczne pokrętła i przyciski sterujące. Komfortowi jazdy służą także nowoczesne technologie: automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, elektrycznie sterowane panoramiczne okno dachowe, system Hi-Fi marki Bose, nawigacja satelitarna z serwisem informacyjnym TMC Premium oraz innowacyjny system multimedialny Blue&Me.
 
Osobowość
Posiadać Alfę Romeo 159 SW to jak dawać wyraz poczuciu nieograniczonej swobody: wybierasz taki wystrój wnętrza, jaki odpowiada najlepiej własnemu stylowi. Eleganckie materiały, tkaniny i kompozycje kolorystyczne pozwalają personalizować najmniejsze nawet detale.

Alfa Romeo 159 SW to niekwestionowany benchmark w zakresie właściwości jezdnych. Wyjątkowa sztywność skrętna nadwozia, czterowahaczowe zawieszenie przednie oraz tylne typu multi-link to tylko przykłady zaawansowanych rozwiązań, które zapewniają panowanie nad pojazdem w najróżniejszych sytuacjach drogowych. Oznacza to, że prowadząc Alfę 159 SW można liczyć na precyzję kierowania i maksimum bezpieczeństwa.  Alfa Romeo 159 SW wyposażona jest w systemy elektroniczne wspomagające prowadzenie i stabilność samochodu nawet w skrajnie trudnych warunkach, m.in. system przeciwdziałający blokowaniu się kół ABS z EBD, system stabilizacji toru jazdy VDC oraz kontroli trakcji ASR, a także wspomagający hamowanie awaryjne HBA oraz ułatwiający ruszanie na wzniesieniu Hill Holder.
 
Elektroniczny mechanizm różnicowy Q2
Elektroniczny system Q2 poprawia przekazywanie momentu obrotowego do kół i zapewnia doskonałe zachowanie samochodu na zakrętach, czyniąc go bezpiecznym i bardziej przyjemnym podczas sportowej jazdy lub w warunkach kiepskiej przyczepności. Współpracujący z układem hamulcowym oraz systemem stabilizacji toru jazdy VDC, elektroniczny mechanizm różnicowy Q2 działa w sposób zbliżony do dyferencjału o samoczynnie ograniczanym tarciu wewnętrznym. Tak więc w sytuacji przyspieszania na zakręcie, zaczynają działać hamulce kół toczących się po łuku wewnętrznym, powodując zwiększenie trakcji kół zewnętrznych (czyli bardziej obciążonych). Efektem jest dynamiczny rozkład momentu obrotowego pomiędzy kołami napędzanymi, odpowiednio do warunków jazdy i stanu nawierzchni. To właśnie kombinacja elektronicznego mechanizmu różnicowego Q2 i czterowahaczowego zawieszenia kół przednich decyduje o sportowej charakterystyce jezdnej Alfy 159 SW.

Więcej o Alfa Romeo 159 SW >>


więcej »

 
 
PM POL-CAR SP. Z O.O.

POZNAŃ
GORZYSŁAWA 9
61-057 POZNAŃ
Tel.: (61) 8732110
e-mail


Wyświetl większą mapę 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies